“Чорноморці” – пісенний проект

Опис:

Весь світ знає прекрасний чоловічий спів грузинів. З вишуканою музичною гармонією, довершенністю сильних чоловічих голосів, неодмінно уявляєш себе в горах, серед відважних воїнів, що безмежно люблять свою батьківщину! А що ж відомо про чоловічий спів українців, нащадків славних воїнів – козаків?!! Що відомо про Кубань – Чорноморію? Врешті, що МИ знаємо про себе?

Близько року чоловіча частина фольклорного гурту “ГУЛЯЙГОРОД” працює над пісенним проектом – “ЧОРНОМОРЦІ”.

Це багатоголосся українського “малинового клину” – теренів компактного розселення чорноморців, прямих нащадків запорожців, що переселились на Кубань з кінця ХVIII ст.. Культура чорноморців має питоме українське коріння, свідченням цього є мова та, власне, музична складова пісень.

Пісні, що увійшли до проекту, було записано від старожилів чорноморських станиць починаючи від 80-их років ХХ ст. включно до сьогодення. Саме ці унікальні “польові” аудіоматеріали, що ретельно вивчалися нами, стали основою проекту. Переважно це зразки народно-пісенної творчості станиць Уманської, Васюринської, Старонижестебліївської та Старомишаставської. Особливо співочою серед чорноморських станиць була і наразі залишається станиця Уманська, саме тому визначна кількість пісень походить саме з цієї станиці.