кіноПРОЯВЛЕННЯ ШЕВЧЕНКА

Опис:

Унікальний проект, створений спільними зусиллями гурту «ГуляйГород» та продюсера Євгена Степаненка, за підтримки Національного центру Олександра Довженка, Національного музею Тараса Шевченка, Центру Фольклору та Етнографії Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.
На момент створення фільм був однією з найвитратніших постановок: уперше для підготовки до зйомок фільму було залучено спеціалістів із історії, етнографії, літературознавства.
Сценографію фільму створив видатний художник-модерніст академік Василь Кричевський, фільм консультував професор Сергій Єфремов.
Фільм, що складається з багатьох новел та ілюструє життя Шевченка – юнака, солдата, поета, з успіхом ішов в Україні та за кордоном і став найуспішнішим кінопроектом 1926 року. Роль Тараса Шевченка у фільмі виконав Амвросій Бучма. Одну із ролей зіграла молода Наталя Ужвій.
Фільм «Тарас Шевченко» озвучується «наживо» гуртом «ГуляйГород» учасники якого спеціально відібрали автентичні українські пісні та псальми з батьківщини Кобзаря, багато з яких було виконано вперше перед глядачами…

фрагмент фільму: